» » » » » » » » Altındağ Belediyesi “Köy” Projesine isim arıyor

100 yıl öncesinin köy hayatının canlandırıldığı “Köy” Projesi, tamamlanmak üzere. Köyde çalışacak köylüler arayan Altındağ Belediyesi, köyün isminin belirlenmesi için bir de yarışma açtı.


100 yıl öncesinin Anadolu köyüne uygun bir isim arıyoruz

Altındağ’da geleneksel bir Anadolu köyünün tüm ritüelleriyle canlandırıldığını belirten Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Orijinal köy evleri, kahvesi, bakkalı, camisi, çamaşırhanesi, çeşmeleri, yel ve su değirmeni, ağaçları, sebze ve bitki bahçeleri, tarlaları, hayvanları ile bir köyde ne varsa, hepsi bu köyde de var.” diyerek proje hakkında bilgi verdi.

Şimdi bu köyde çalışacak insanlar aradıklarını söyleyen Başkan Tiryaki, köyün adının ne olacağı konusunda da bir yarışma düzenlenmesine karar verdiklerini duyurdu.

Birinciye 3.000 TL para ödülü verilecek

Birinciye 3.000 TL para ödülü, ikinciye laptop, üçüncüye de tablet bilgisayar  ödülünün verileceği yarışmaya, 1 Nisan 2014 tarihine kadar katılım sağlanabilir.  


İsim önerilerinizi yarisma@altindag.bel.tr adresine ulaştırabilirsiniz

İlgilenenlerin, yarisma@altindag.bel.tr mail adresine, önce ad- soyad, telefon ve adres bilgilerini, ardında da köy için önerdiği ismi yazabileceklerini söyleyen Başkan Tiryaki, gelen önerilerden en beğenilen ismin, köye verileceğini açıkladı.

Kazan Haber

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok: